Tablet için Facebook

Tablet için Facebook

Facebook uygulamamızı tabletinize yükleyerek bilgisayarınızdaki gibi her şeyi yapabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken akıllı telefonunuzun sistemine göre öncelikle uygulamayı yüklememizdir. Size uygun işletim sistemine aşağıdan bakarak Facebook’u indirin.

Facebook’u Android Tablete İndir

Google Play mağazası üzerinden veya aşağıdaki linkten kolaylıkla uygulamaya erişip YÜKLE kısmına basarak uygulamanızı kurabilirsiniz.

Facebook’u iOS Tablete İndir

App Store mağazasına girin. Daha sonra uygulamayı aratıp indirebilirsiniz. Ya da aşağıdaki linki kullanabilirsiniz.

Facebook’un Gelişimi

Facebook, 2004 yılında Mark Zuck. İsimli, Harvard Üniversitesinde Bilgisayar Bilimi okuyan bir genç tarafından yurt odasında geliştirilmiştir. İlk oluşturulduğu dönemlerde sadece Harvard üniversitesi öğrencilerine özel olan sosyal ağın diğerlerinden en büyük farkı da buydu. Ancak zaman içerisinde elde ettiği popülerlik başka yerlere de taşınınca Amerika’nın her yerine ve daha sonra da tüm dünyaya açılarak inanılmaz bir başarı elde etti.

Facebook’ta en ilginç özelliklerin başında ilişki durumları, tercihleri bulunmasıdır. Zaten bu tür özellikleri sayesinde öğrencilerin kitlesini çekmiştir. Onun büyümesindeki en önemli kitle de nitekim gençlerdir. Maalesef ki son zamanlarda ise gençlerin ilgisi değiştiğinden genç nüfusunu kaybetmeye başlamıştır. Buna rağmen bu değişimin bir parçası olan Instagram’ı kısa süre önce satın aldığı için yine kartları elinde tutmaktadır.

Bazı Önemli Facebook Sorunları

  1. Facebook Hesabının Kapatılması: Eğer Facebook hesabınız kapatıldığı için ona erişemiyorsanız iki çeşit metot bulunmaktadır. Bu metotlar size göre belirlenmediği için hesabınızın kapatılması ile ilişkilidir. Eğer sizden çeşitli bilgiler isteyerek hesabının açılmasını istiyorsa örneğin arkadaş listenizdeki kişilerin resimleri olabilir. Bunları girerek hesabınızı tekrar aktifleştirebilirsiniz. Lakin böyle bir durum yoksa sizden kimlik isteyeceklerdir. Nüfus kağıdınızın arkalı önlü çekimini yaparak dosyayı yüklerseniz kısa bir süre sonra hesabınızı aktif halde görebilirsiniz. Yine de sahte bilgiler yüzünden hesabınız hiç açılmayabilir.
  2. Silinen Facebook Hesabını Geri Getirme: Sinirlendiniz, o an canınız sıkıldı hesabınızı tamamen sildiniz. Geri gelmek için size bir süre tanınmış olsa da bu süreyi aştığınızda artık hesabınız kurtulamaz bir hale gelecektir. Bu yüzden hesabınızı silmeden önce Ayarlar kısmından Facebook verilerinizi yüklemeniz gerekir. Bu veriler maalesef geri yüklenmek için değil. Hesabınızda bugüne kadar eklediğiniz resimlerin, videoların yedeklenmesi içindir. O yüzden sanılanın aksine hesap yedek alınıp, sonra yeni bir hesap açılarak yüklenmemektedir. Zaten böyle bir durumda daha fazla kopya hesap açılacağı için tehlikeli görülür.
  3. Facebook Hesabını Dondurmak veya Silmek: Öncelikle kısa bir süreliğine kafanızı dinlendirmek istiyorsanız hesabınızı silmek yerine dondurmanızı öneririz. Çünkü böylelikle hem hesabınızdaki aktifiler durmuş olur. Hem de sizde rahatlıkla yaşamınızı sürdürebilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken Ayarlar sayfasından Hesabımı Yönet alanına tıklayıp Hesabını dondur demeniz gerekiyor. Fakat buna rağmen hesabınız artık gereksiz bir hale geldiyse silebilmeniz mümkündür. Facebook hesabınızı silmeden önce yukarıdaki anlattığımız gibi verilerinizi yedeklemeyi unutmayın. Daha sonra https://www.facebook.com/help/delete_account adresine girerek şifrenizi doldurup, hesabınızı kalıcı olarak silebilirsiniz. Yine de bir süre sizin için dönüş hakkı tanıyacaktır.
  4. Facebook Hesabının Hacklenmesi: Hesabınıza erişemiyorsanız https://www.facebook.com/recover/ linkinden eposta adresinize yeni bir şifre göndertebilirsiniz. Ancak eposta hesabınıza dahi erişemiyorsanız https://www.facebook.com/hacked/ linkine tıklayın. Karşımıza gelen ekrandan size ait bir bilgiyi isteyecektir. Eski şifrenizi belirterek şifrenizi sizin değiştirmediğinize dair düğmeye tıklayın. Hesabını güvene al diyerek de hesabınızın kilitlenmesini sağlayabilirsiniz. Daha sonraki aşamalar için 1. Maddeye bakabilirsiniz.

Facebook hesaplarının kurtulması için kimlik girmek genellikle yeterli olmaktadır. Bu yüzden kimliğini gönderdikten sonra bir süre beklemeniz gerektiğinden korkmanıza gerek yoktur.

5 Comments

Leave a Reply
  1. Bilgilendirme icin tesekkurler ancak genel olarak bilgi verilmis mesela facebook hesap calisnamaya yonelik alinacak onlemlere degonseniz super olur

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir