iOS için Facebook

iOS için Facebook

Facebook, günümüzün vazgeçilmez bir parçası haline gelmiş gibi görünsede gerçek manada zaruret değil tamamı ile keyfi bi ihtayaçtır. İnsanlar adeta artık sosyal medyanın daha doğrusu İnternetin içinde yaşıyorlar. Bunun sebebi ise insanoğlunun hissettiklerini, o an yaşadıklarını paylaşma arzusudur. Nitekim bu durum daha Facebook’un kurulduğu yıllarda net bir şekilde kendini göstermiştir. Sadece üniversite öğrencileri için kurulan bir platform çok kısa sürede ilgi odağı haline gelerek dünyaya açılmayı başarmıştır.

Bu önemli hikaye de ise Facebook’u öne taşıyan özelliklerinin arasında diğer sosyal ağlara rağmen daha interaktif olmasıdır. Örneğin ilişki durumuna yer verilmesi insanların daha kolay tanışmasına ön ayak olduğundan sosyalliği ciddi şekilde arttırmıştır.

iOS Cihazlara Facebook İndir

Sadece akıllı telefon olarak iPhone cihazınıza değil aynı zamanda iPad veya iPod Touch cihazlarınıza da facebook uygulamasını indirebilirsiniz. Facebook mobil uygulamasını indirmek için yapmanız gereken aşağıda bulunan linke tıklayıp App Store’a gitmeniz ardından ise İNDİR ve YÜKLE demeniz yeterli olacaktır. Yükleme çubuğu bir süre döndükten sonra uygulamamızın simgesi ana penceremize düşecektir. Buradan uygulamayı açarak kullanıcı girişi yapıp sörf yapmaya başlayabilirsiniz.

Facebook Mobil iOS Uygulaması İle Neler Yapılabilir?

Bilgisayardaki akıcılık mobil ortamlarda da unutulmamış. Oldukça şık ve ahenk içinde olan ara yüzü sayesinde Facebook’tan kopmanız mümkün olmayacaktır. Ayrıca bilgisayar ortamından yapılan her şeyi akıllı telefonunuzdan da yapabilmeniz mümkündür. İşte Facebook’un iOS uygulamasından yapılabilecekler;

  • Tüm arkadaşlarınızın yaptığı görsel, video paylaşımlarını görebilirsiniz. Elbette yanı sıra beğendiğiniz sayfa ve gruplarında paylaşımlarını da görürsünüz.
  • Hayatınızdan tüm kareleri, o an aklınıza gelen güzel sözleri ve hatta çektiğiniz kısa videoları anlık olarak paylaşabilirsiniz.
  • Hakkınızda yapılan yorumları, beğenilen paylaşımlarınızı anlık bildirimlerle görüntüleyebilirsiniz.
  • Hesabınızla ilgili düzenlemeleri, yeni arkadaş isteklerini de uygulama ile yapabilmektesiniz.

Facebook Uygulaması İle Hesap Dondurma

Facebook hesabınıza uygulama üzerinden giriyoruz. Ardından sağ en alt köşede bulunan üç çizgili menüye basıyoruz. Buradan aşağıya inip Ayarlar sekmesine basıp Hesap Ayarları diyoruz. Karşımıza çıkan ekranda Genel ve Hesabı Yönet bölümlerine giriyoruz.

Burada istersen Hesabımıza bir varis seçerek bize ait sayfaların vs. yönetimini akrabalarımıza veya arkadaşlarımıza devredebiliriz. Ancak bunu istemiyorsak Hesap – Dondur seçeneğine basıp hesabımızı dondurabiliriz.

Facebook Uygulaması İle Hesap Silme

Yukarıdaki gibi hesap dondurma yaptığımız alana kadar ilerliyoruz. Burada tam tersine Hesap Varisi alanına giriyoruz. Aşağıda Hesabın Silinmesi kısmına basıyoruz. Evet, Ölümümden Sonra Sil diyerek varis olarak ilan ettiğiniz kişinin sizin hakkınızda bildirim yaparak hesabınızı silmesini sağlayabilirsiniz.

Fakat siz hesabınızı hemen silmek istiyorsanız yapmanız bunu mobil uygulamadan yapamayacağınız için bir tarayıcı açmalısınız. Açtığınız tarayıcıdan Facebook’a girip hesap bilgilerini yazarak giriş yapın. Aşağıda bulunan hesap silme linkine tıklayıp şifre alanını doldurun ve Hesabımı sil deyin. Böylelikle hesabınız artık erişim sağlanamayacak şekilde silinmiş olacaktır.

Facebook Uygulamasından Şifre Değiştirme

Facebook uygulamamızdan hesabımıza giriş yaptıktan sonra alt sağda bulunan menüye basın. Oradan Ayarlar bölümünden Hesap Ayarları kısmına girin. Buradan da Güvenlik ve Giriş > Şifreyi değiştir diyerek Mevcut şifre bilginizi girip ardından da yeni şifrenizi doldurarak Değişikleri Kaydet deyip şifrenizi değiştirmiş olursunuz.

Facebook Uygulamasından Birini Engelleme

Engellemek istediğiniz kişinin uygulama üzerinden profiline girin ve resminin altında bulunan sonraki diğer kısmına basın. Buradan da kırmızı renkli Engelle yazısına basıp çıkan soru ekranında tekrar Engelle demeniz yeterli olacaktır. Engeli açmak için ise Hesap Ayarlarından, Engelleme kısmına girip engelini kaldırmak istediğiniz kullanıcının sağında bulunan Engellemeyi Kaldır seçeneğine basmanız yeterli olacaktır.

2 Comments

Leave a Reply

One Ping

  1. Pingback:talat

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir