Android için Facebook

Android için Facebook

Facebook, bildiğiniz üzere dünyanın en çok kullanılan sosyal ağların ilk başında gelmektedir. Bu kadar geniş bir kitleye ulaşmasının arkasında yatan sebep ise diğer sosyal mecralardan onu ayrıştıran birkaç ince fikrinin olmasıdır. Elbette zaman içerisinde yeni özellikleriyle de büyük bir kalite haline geldiği de tartışılmaz bir gerçektir. ( Facebook Uygulamasını indirmek için anasayfamıza göz atabilirsiniz ) Buna rağmen biz facebook geçmişine dönüp baktığımızda onun bir üniversite sosyal ağı olarak kurulduğunu rahatlıkla görebiliyoruz. Zaten o dönemlerin popüler sosyal ağı olan MySpace sitesinden de farkı buydu. Zaman içerisinde elde ettiği büyüme de yine üniversiteler arasında gerçekleşti. Artık ucu açık bir fikir olduğu anlaşılınca da kesin bir dönüş yapılarak tüm dünyaya açılarak bu büyük başarısının serüvenine başlamış oldu.

Facebook Android Uygulamasını İndir

Daha fazla detaya girmeden aşağıda bulunan indirme linkinden Facebook yükleme sayfasına gidebilirsiniz. Karşımıza gelen ekran sizi Google Play Mağazasına yönlendirecektir. Burada YÜKLE seçeneğine basmamız halinde APK dosyası inmeye başlayacaktır. Dosyamız indikten sonra artık Facebook uygulamamızı uygulama penceresinden rahatlıkla kullanabiliriz.

Facebook Uygulamasında Neler Yapılabilir?

Her ne kadar Facebook uygulaması Android akıllı telefonlara uyarlanmış olsa da mesajlaşma için ayrı bir uygulama kullanmamızı tavsiye eder. En büyük kötü noktasında zaten Facebook uygulaması ile mesajlaşamıyor olmamızdır.

Fakat bunun dışında Facebook uygulamasını Android cihazımıza kurarak şunları yapabiliriz;

 1. Arkadaş çevrenize eklediğiniz tüm üyelerin paylaşımlarını anlık olarak görebilir ve takip edebilirsiniz.
 2. O an hayatınızda olan bir durumu yazılı, görsel veya video olarak paylaşabilirsiniz.
 3. Çevrelerinize ekli tüm kişilerin paylaşımlarınıza yaptığı yorumları, beğenileri anlık olarak alabilirsiniz.
 4. İlginizi çeken tüm uygulamalara erişebilirsiniz. Aynı zamanda oyunlara da.

Facebook Android Uygulamasından Hesap Dondurma ve Silme

Yüklediğimiz uygulamayı açarak Facebook hesabımıza erişebilir hale geldikten sonra diyelim ki hesabımızı dondurmak veya silmek istiyoruz. Bunun için yapmamız gereken adımlara aşağıdan bakabilirsiniz.

Maalesef, Facebook uygulaması üzerinden hesap silebilmek mümkün değildir. Ancak dondurabilmek mümkündür. Facebook hesabınızı dondurmak için izlemeniz gereken adımlar;

 1. Menüye girin.
 2. Daha sonra Hesap Ayarları bölümünü seçin.
 3. Karşımıza gelen ekranda da Güvenlik seçeneğine basın.
 4. En altta bulunan Hesap bölümüne tıkladığınızda karşınıza şifre alanı gelecektir. Burada şifrenizi girerek Devam deyin.

Bu işlemlerin ardından hesabınız dondurulacaktır. Ancak sayfa yöneticilikleriniz varsa ve bu sayfalarda yedek yöneticiler yoksa maalesef sayfalarınız silinecektir. O yüzden hesabınızı dondurmadan önce sayfaları bir akrabanıza veya arkadaşınıza devretmeyi unutmayın.

Peki, hesap silme işlemini nasıl uygulayacağım. Bunun için bilgisayara girmenize gerek yoktur. Telefonunuzdaki tarayıcıyı açıp facebook’a girin. Daha sonra hesabınıza giriş yapın. Aşağıda bulunan linke tıklayın. Karşınıza çıkan ekrandan şifrenizi girip Hesabımı sil demeniz halinde artık üyeliğiniz tamamen yok edilecektir. Daha sonradan hesabınıza ulaşamayacağınız için aşağıdan facebook hesabınızın verilerini nasıl yedekleyeceğinizi öğrenebilirsiniz.

https://www.facebook.com/help/delete_account

Facebook Hesabını Yedekleme

Yine tarayıcıdan girdiğiniz facebook hesabınızda Ayarlar bölümüne girin. Ardından aşağıda bulunan Facebook verilerinin kopyasını indir kısmına tıklayın. Karşınıza gelen ekrandan Arşivimi Başlat deyin. Böylelikle facebook verileriniz yedeklenmeye başlayacaktır. Ancak verileriniz büyük olabilir. Örneğin çok fazla fotoğraf, video gibi şeyler yüklediyseniz bunların hepsini yedeklediğinden işlem duruma bağlı uzamaktadır. Şunu da bilmelisiniz ki alınan yedeklere arkadaş listesi girmediği için sadece kişisel verileriniz çekilmektedir.

Bu işlemler bittikten sonra size bir eposta gelecektir. Bu epostadaki onay linkine tıklayın. Daha sonra şifrenizi girip verilerinizi indirebilirsiniz.

Fakat burada çok önemli bir ayrıntı daha var. Facebook verilerinizi her ne kadar yedekleyip, indirseniz de daha sonradan tekrar hesap açarak bu verileri yeni hesabınıza aktaramazsınız. Burada amaç tamamen verilerin kaybolmaması içindir.

17 Comments

Leave a Reply
  • Merhaba Nesrin Hanım;
   Facebook hesabınızı dondurmuşsanız tekrar giriş yaptığınızda hesabınız otomatik olarak tekrar açılacaktır.

 1. Yorum*slm face müşteri hizmetler hesap’im çalıntı sonra ise çok kurdum hep kapanıyor neden lütfen bir bilgi verin 05418177505 Numara benim

  • adem bey hesabınızda ihlal mi yaptınız ? son yaptığınız işlemleri bize yorum olarak yazarsanız yardımcı olabiliriz.

 2. Yeniden facebook açmak istiyorum ama açamadım.eski hesabımı sildim bana yardımcı olurmusunuz.teşekkür ederim…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir